Ubezpieczenie inwestycyjne: Jak ubezpieczyciele interpretują umowy?
Jesteś tutaj: Home \ Ubezpieczenie inwestycyjne

briefcase-icon2 Dołącz do pozwu przeciwko:

Allianz

Aegon

AXA

Compensa

TU Europa

Generali

Nordea

Open Life

Skandia

Inne

Kłopotliwe ubezpieczenia inwestycyjne

Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym różnią się od tradycyjnego ubezpieczenia na życie tym, że poza ubezpieczeniem pozwala na inwestycję płaconych składek w fundusze kapitałowe, które wybiera towarzystwo ubezpieczeń. Tego typu umowy prezentowane są przez przedstawicieli różnych firm jako niezwykle korzystne, nie obarczone jakimkolwiek ryzykiem, pozwalające na szybki i łatwy zysk. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej – obarczone są wysokim ryzykiem finansowym, które może pociągnąć za sobą nawet całość wpłacanych kwot!

Ubezpieczenia inwestycyjne to szereg cech podnoszących ryzyko takiej inwestycji. Mimo ciągłych pozwów składanych przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym wychodzącym z tego typu propozycjami, klienci nie zdają sobie sprawy z czyhającego niebezpieczeństw i podpisują coraz to nowe umowy. A zagrożeń jest całkiem sporo. Wysokie opłaty za zarządzanie czy spędzające sen z powiek opłaty likwidacyjne to tylko początek problemów. Co najgorsze, niezwykle często wieloletnie lokowanie środków finansowych w przypadku ubezpieczeń na życie z funduszem inwestycyjnym nie przynosi oczekiwanych rezultatów, mimo stosowania się do zaleceń doradców i ubezpieczycieli. Dlatego zalecamy skorzystanie z pomocy zaufanych doradców, którzy ocenią sensowność inwestycji.

Jeśli padli Państwo ofiarą nieetycznych praktyk przy ubezpieczeniach inwestycyjnych – zachęcamy do kontaktu. Postaramy się pomóc!

ubezpieczenie inwestycyjne z funduszem inwestycyjnymUbezpieczenie inwestycyjne

Istotą problemu pojawiającego się w związku z ubezpieczeniem inwestycyjnym z UFK jest to czy Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą zawierać tego typu umowy z Klientami i często bez ich wiedzy kształtować część ochronną i inwestycyjną takiego produktu.

Zdaniem Rzecznika Ubezpieczonych, sprawa ogromnej dysproporcji w zabezpieczeniu interesów stron umów ubezpieczenia inwestycyjnego z UFK oraz kwestia ich legalności budzi spore zastrzeżenia.

Niemniej jednak, tego typu produkty sprzedawane są Klientom bez przerwy od kilkunastu lat i zazwyczaj w kontekście sporego zysku dla Klienta.

Konstruowanie skomplikowanego produktu ubezpieczeniowo-inwestycyjnego powoduje, że osoby decydujące się na niego bardzo rzadko same mogą zweryfikować obietnice składane im przy zawieraniu umowy.

Umowy Ubezpieczenia Inwestycyjnego z UFK są długie, nieprecyzyjne, bardzo często zawiłe. Interpretowane przez ubezpieczycieli tylko i wyłączenie na ich korzyść.

Konsumenci, którzy zostali wprowadzeni w błąd co do gwarancji zysków, prawa wycofania w całości wniesionego kapitału w każdej chwili trwania umowy, bez żadnych opłat oraz Ci, którym ubezpieczyciel zdążył już naliczyć wysokie opłaty likwidacyjne, mogą liczyć na profesjonalną pomoc naszej Kancelarii.