Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego: zabezpieczeniem dla...?
Jesteś tutaj: Home \ Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

briefcase-icon2 Dołącz do pozwu przeciwko:

Allianz

Aegon

AXA

Compensa

TU Europa

Generali

Nordea

Open Life

Skandia

Inne

.

Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego, zabezpieczeniem dla … banków!

Coraz częściej Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego spędza sen z powiek kredytobiorców. Temat ten dotyczy kredytów hipotecznych, a właściwie braku środków na opłacenie wymaganego wkładu własnego. Wielu Klientów nie stać na zapłacenie kwoty równej 20% wartości nieruchomości. W takiej sytuacji bank proponuje brakującą różnicę z tzw. Ubezpieczeniem Niskiego Wkładu Własnego.

ubezpieczenie niskiego wkładu własnegoJak to wygląda w praktyce? Chcąc kupić mieszkanie i posiadając przykładowo 15% wartości wkładu własnego z żądanych 20%, bank zaoferuje nam pozostałe 5%. To 5% obejmuje Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego, na które w większości przypadków musimy przystać. Nazwa „ubezpieczenie”, jest dla wielu osób myląca, ponieważ nie wszyscy wiedzą, że taka umowa zabezpiecza wyłącznie interes banku.

Składkę, Klient jest zmuszony opłacić raz na 3-5 lat, a jej wartość wynosi zazwyczaj, około 3-3,5% od kwoty kredytu przekraczającej 80% wartości nieruchomości. Kredytobiorca jest zobowiązany do wnoszenia składek ubezpieczenia aż do momentu, gdy wartość spłacanego kredytu nie obniży się do wspomnianych 80%.

Problem mają w szczególności osoby, które zaciągnęły kredyt walutowy, ponieważ niektóre banki przeliczają salda zadłużenia zgodnie z aktualnym kursem waluty, co może spowodować, że stracimy nawet 5 tys. złotych.

Niewielu jednak wie, że postanowienia umowy kredytowej, dotyczące Ubezpieczeń Niskiego Wkładu Własnego, zgodnie z wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 6 sierpnia 2009 roku, są klauzulami niedozwolonymi. Co staje się podstawą do roszczenia zwrotu składek takiego ubezpieczenia.

Specjaliści Kancelarii Invictus, każdego dnia rozwiązują problemy Klientów, reprezentując ich w sądzie. Jeżeli również Państwo mają problem z wysokimi składkami Ubezpieczenia Niskiego Wkładu Własnego, zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Invictus. Nasi eksperci z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania.